Pri ošetrení bunions zohľadňuje všetky formy domácich olejov z rastlinných extraktov

0
610

Ľudia, ktorí bojujú s bunkami, pociťujú bolesť zdegenerovanej kosti palca na nohe, tým silnejší je na ňu vyvíjaný tlak do strany alebo dovnútra. napr. pri obutí na vysokom podpätku alebo s úzkou špičkou. Na zmiernenie tohto nepríjemného pocitu doma sa používajú levanduľové, rozmarínové a eukalyptové oleje.

Levanduľový olej je obľúbeným liekom na bunky

Pôsobí proti bolesti spôsobenej hrčkami a zápalom zdeformovaného kĺbu. Prípravok sa ľahko pripravuje svojpomocne a jeho pravidelné používanie prináša uspokojivé výsledky. Má formu oleja, ktorý by sa mal používať na mazanie chorého miesta pri masáži.

Eukalyptový olej – ľudia, ktorí bojujú s bunkami, pociťujú bolesť zdegenerovanej kosti palca na nohe, tým silnejší je na ne vyvíjaný tlak do strany alebo dovnútra. napr. pri obutí na vysokom podpätku alebo s úzkou špičkou. Na zmiernenie tohto nepríjemného pocitu doma sa používa eukalyptový olej.

Vďaka svojim hrejivým vlastnostiam zmierňuje bolesť spojenú s hrčkami. Pôsobí tiež protizápalovo, vďaka schopnosti bojovať proti baktériám a vírusom, ktoré sa množia na miestach postihnutých degeneratívnymi zmenami.

Už v staroveku sa používal na zníženie chorôb kĺbov. Pridanie niekoľkých kvapiek do kúpeľa na nohy pomáha znižovať pocit bolesti. V kombinácii s masážou kĺbu veľkého prsta a jeho okolia výrazne (ale iba dočasne) zmierňuje nepríjemné pocity.

Rozmarínový olej – rozmarínový olej má protizápalové, analgetické a hrejivé vlastnosti. Používal sa v staroveku kvôli svojej schopnosti lokálne urýchľovať metabolizmus a krvný obeh. Po pridaní niekoľkých kvapiek do vody si do tohto roztoku namočte nohy asi na štvrtinu hodiny. Na zníženie bolesti stojí za to robiť jemné kruhové masážne pohyby okolo zväzku.

Jód pre bunky

Jedným z najúčinnejších domácich liekov na ochorenie haluxov je jód. Presnejšie povedané, tekutina pre bunky, ktorá je založená na roztoku jódu. Pomáha zmierňovať bolesť, zmierňovať opuchy a v niektorých prípadoch dokonca úplne eliminovať hrčky. Účinky závisia od toho, ako pokročilá je degenerácia.

Na ošetrenie buniek sa používa spomínaný roztok jódu a amoniaku, ktorý sa má navliecť na vatový tampón a priložiť na postihnuté miesto. Najlepšie je nechať to cez noc, potom budú účinky najviac viditeľné. Takéto kompresie by sa mali vykonávať denne najmenej po dobu dvoch týždňov.

Pravidelne používaný roztok jódu a amoniaku zmäkčuje kosti a kĺby, takže môže zmierniť zápal a v počiatočnom štádiu ochorenia. Existujú aj bežné príbehy, že jód dokázal zmeny úplne zvrátiť – nenechajme sa však oklamať.

Neexistujú pre to potvrdené lekárske informácie, takže s touto informáciou pojďme ako s extrémnou zvedavosťou. Ak sa jód nepreukáže ako efektívny prostriedok na bunions, stojí za to oboznámiť sa aj s inými domácimi prostriedkami na bunions.

Jablčný ocot – zábaly a obklady zo zmesi octu a chleba

Jablčný ocot je veľmi lacný produkt a zároveň účinný v boji s bunions. Vyznačuje sa dezinfekčnými a zmäkčujúcimi vlastnosťami, ktoré spoločne pomáhajú odstraňovať nežiaduce bunky.

Na ošetrenie kôstok sa vyrábajú obklady z jablčného octu. Pravidelné domáce ošetrenie jablčným octom vám umožňuje dosiahnuť vynikajúce výsledky, ktoré vás priblížia k požadovanému vzhľadu nôh.

Jablčný ocot sa najčastejšie používa spolu s chlebom. Krajec chleba by mal byť v ňom dôkladne namočený a potom položený na boľavé miesto. Aby ste dosiahli požadovaný výsledok, odporúča sa urobiť dlhší obklad, preto stojí za to pokryť krajec chleba gázou a pomocou omietky pripevniť obväz na nohu. Najlepšie výsledky sa dosahujú, ak sa nechá stáť cez noc

Epsomská soľ – máčajúca nohy v teplom roztoku

Prirodzene sa vyskytujúca epsomská soľ je tiež známa ako síran horečnatý. Je bez zápachu, biela, s mierne horkastou chuťou. Vďaka obsahu síry a medi je mimoriadne cenný a široko používaný v prírodnej medicíne, kozmeteológii a priemysle.

Síran horečnatý minimalizuje zápal a bolesť v tele. Dokonale detoxikuje organizmus a odstraňuje z neho toxíny, pričom pôsobí antibakteriálne. Epsomská soľ tiež absorbuje tekutinu z opuchnutých kĺbov a odstraňuje ich.

V prípade kôpok je najlepšie namočiť si nohy v roztoku epsomskej soli a vody. Na jeho prípravu pridajte do misky s teplou vodou 2 až 4 lyžice soli (podľa množstva vody). Liečba by mala trvať 15 minút a najlepšie je opakovať ju dvakrát denne.

Vďaka svojim vlastnostiam môže epsomská soľ účinne odvápňovať a redukovať nádor a zároveň utišovať bolesť spôsobenú bunkom. To však pomôže iba vo veľmi počiatočných štádiách buniek. V pokročilejších formách dokáže iba zmierniť príznaky bolesti.

Bravčová masť je ľahko dostupný domáci liek na zbavenie sa buniek. Je to tukové tkanivo získané z chrbta, trupu alebo bočných strán prasaťa – predávané s kúskom kože alebo bez nej. Okrem použitia v potravinách má priaznivý účinok pri znižovaní degenerácie valgusových prstov.

Vďaka vysokému obsahu tuku pomáha znižovať opuchy a hojiť rany a rýchlejšie regenerovať pokožku. Aby ste dosiahli požadovaný efekt, je potrebné na postihnuté miesto nalepiť pomocou sadry kúsok bravčovej masti. Živočíšny tuk pomáha obnoviť zdravé tkanivo, čo potvrdzuje veľa ľudí, ktorí používajú túto metódu.

Vďaka tejto domácej a cenovo dostupnej metóde môžete znížiť nepohodlie spôsobené bolestivými degeneratívnymi zmenami. Bohužiaľ, zadný tuk nemôže úplne vyliečiť problém hallux valgus.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu