Ktorá by mala spočiatku spôsobiť nefunkčnosť nádoru

0
641

Ako sa diagnostikuje rakovina hrubého čreva

Ako sa diagnostikuje rakovina hrubého črevaV rámci skríningového vyšetrenia lekár vykoná palpačné vyšetrenie na konečník, pretože nádor často rastie v konečnej časti čreva, ktorá je v dosahu prsta. Okrem toho sa vykonáva aj test na prítomnosť krvi v stolici. Všetci pacienti starší ako 50 rokov by mali byť vyšetrení. V Českej republike sa tento test môže opakovať každý rok až do veku 55 rokov, po ktorom je možné každé dva roky.Ak tento test odhalí prítomnosť krvi v stolici, lekár okamžite odporučí pacientovi kolonoskopiu, v ktorej sa vyšetrí hrubé črevo endoskopom.

V prípade, že príčinou krvácania je polyp, je poslaný na histologickú analýzu. Vďaka tomu lekári včas zistia 80-90% adenómov aj u asymptomatických pacientov.Pri malígnych nádoroch je následne potrebné vykonať ďalšie vyšetrenie, aby sa určil jeho rozsah a možná prítomnosť iných nádorových ložísk v tele pacienta. Patrí sem napríklad vyšetrenie pečene, CT vyšetrenie malej panvy alebo R xntgen hrudníka.

Z krvi lekári tiež určujú množstvo látok nazývaných nádorové markery, ktoré sú vylučované do obehu nádorovým tkanivom a ktoré sú typické pre každý typ nádoru.Liečba rakoviny hrubého čreva a konečníka.Lekári vždy zvolia typ liečby rakoviny hrubého čreva a konečníka podľa rozsahu ochorenia a štádia, v ktorom je ulovený. Ak sa ochorenie podarí objaviť včas, prognóza je dobrá a liečba môže byť veľmi úspešná.

V prípade, že sa nádor podarí diagnostikovať

V prípade, že sa nádor podarí diagnostikovaťV počiatočnom štádiu, vo väčšine prípadov sa lekári uchýlia k chirurgickému zákroku a dôjde k chirurgickému odstráneniu celého nádoru. 80% pacientov sa potom vráti do normálneho života. V druhej a tretej fáze sú okrem chirurgického zákroku potrebné aj chemoterapia a rádioterapia ožarovanie.Ďalším spôsobom je biologická liečba, ktorá pomáha obrannému systému zničiť zhubné nádorové tkanivo a zabraňuje šíreniu nádoru do ešte nedotknutých častí tela.

Táto liečba nemá výrazné vedľajšie účinky, ale jej nevýhodou je vysoká cena. V Českej republike poskytujú špecializované centrá.Ak sa v tele nachádzajú vzdialené metastázy a choroba sa presunula do štvrtej fázy, chirurgická intervencia má zmysel iba v prípade, keď je pacient zbavený súčasných problémov. Chemoterapia sa tiež používa na zmiernenie príznakov a predĺženie života pacienta. Nádor však už nie je možné úplne vyliečiť.

Prevencia Rovnako ako u mnohých iných chorôb, základným preventívnym opatrením je úprava spôsobu života. Lekári odporúčajú niekoľko hlavných krokov: používanie programov skríningu v plnom rozsahu je tiež dôležitou súčasťou prevencie. Prítomnosť krvi v stolici môžete zistiť aj pomocou domáceho testu, ktorý si môžete zakúpiť v lekárni. V prípade, že je test pozitívny, je potrebné navštíviť lekára a podrobiť sa ďalšiemu vyšetreniu.

Rakovina tenkého čreva zhubné nádory

Rakovina tenkého čreva zhubné nádoryTenkého čreva sú oveľa zriedkavejšie ako rakovina hrubého čreva. Na začiatku dochádza k zablokovaniu čreva a pacient trpí bolesťou brucha. Okrem toho môže pozorovať nedostatok chuti do jedla alebo zníženie telesnej hmotnosti. V pokročilejšom štádiu môže dôjsť aj k perforácii čreva. S diagnózou nádoru tenkého čreva sa v onkológii často nestretávame. Ide o zriedkavý nádor, ktorý predstavuje 1,5% všetkých nádorov tráviaceho traktu.

V našej republike registrujeme približne 150 prípadov každý rok. Príčiny formácie nie sú známe. Rizikové faktory sú definované, ale veľmi sa nelíšia od iných malígnych nádorov.Čo je tenké črevo.Tenké črevo je najdôležitejšou súčasťou tráviacej trubice. V ňom dochádza k úplnému rozkladu prijatej potraviny na základné zložky a jej reabsorpciu. Nachádza sa medzi žalúdkom a hrubým črevom. Skladá sa z 3 častí, ktoré sú navzájom hladko spojené.

Duodenum, jejunum a ilium. Celková dĺžka je individuálna, spravidla sa pohybuje medzi 3-5 m s priemerom 2,5-3,5 cm. Sliznica tenkého čreva produkuje veľké množstvo rias a vilí, pomocou ktorých sa zvyšuje funkčná oblasť sliznice. Odhaduje sa, že absorpčný povrch tenkého čreva sa tak zvýši na viac ako 50 m2.Čo je rakovina tenkého čreva.Nádory v tejto lokalizácii môžu byť benígne benígne alebo malígne malígne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu