Ako zvýšiť libido? Rady pre ženy a mužov

0
566

Dámy a páni všetkých vekových skupín sa sťažujú na zníženie libida. Tento problém čoraz viac ovplyvňuje mladých ľudí. Nízke libido je spôsobené psychogénnymi alebo organickými faktormi alebo oboje. Zistite, ako zvýšiť libido u žien a mužov.

Od čoho závisí libido?

Libido alebo sexepíl závisí okrem iného aj od vášho temperamentu. Každý z nás má iné potreby a pokiaľ sa nedostavíme k problémom v sexuálnej sfére, nemáme dôvod na obavy. Bohužiaľ, z mnohých dôvodov môže naše libido klesnúť, čo pocítime pri poklese pohody, sebavedomia a pomerne často aj vo vzťahoch s partnerom.

Príčiny nízkeho libida delíme na organické a psychogénne. Medzi organické choroby patria rôzne druhy chorôb – depresia, cukrovka, obezita, inkontinencia moču. Nízke libido môže byť navyše spôsobené endokrinnými poruchami. U žien príliš vysoká hladina prolaktínu, u mužov príliš nízka hladina testosterónu, znižuje chuť na sex.

Ženy, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu, sa navyše môžu sťažovať na zníženie libida. V takom prípade by ste sa mali poradiť s gynekológom, ktorý odporučí užívanie iných tabletiek alebo úplne inú metódu antikoncepcie. Užívanie určitých liekov vrátane antidepresív môže tiež znížiť libido.

Medzi psychogénne príčiny zníženia libida patria únava, stres, nedostatok spánku, zhoršenie vzťahov s partnerom, rutina, strach z tehotenstva a náboženská dôslednosť. Ľudia, ktorí pozorujú menšiu túžbu po pohlavnom styku, by sa mali riadiť svojimi každodennými návykmi – jeme správne, chýba nám fyzická aktivita, dobre spíme, staráme sa o vzťah s partnerom?

Ako zvýšiť libido u mužov?

Muži majú väčšie šance v boji proti poklesu libida. Vďaka farmaceutikám môžu znížiť problémy s erekciou. Medzi najúčinnejšie erekčné tablety patria tablety sildenafilu, ale s menším počtom porúch dostatočné množstvo prípravkov žeň- ženšen, Maca táto bylina alebo ovocné buzdyganki.

Okrem toho by muži, ktorí majú väčšiu pravdepodobnosť ochorenia kardiovaskulárneho systému, mali venovať osobitnú pozornosť svojmu zdraviu. Príčinu nízkeho libida môžu vysvetliť testy na vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol a cukrovku.

Účinné spôsoby, ako zvýšiť libido u žien

Ženy však nie sú v boji o úspešný sexuálny život stratené. Aj keď ženy vylučujú príčiny stresu, nedostatku spánku alebo vzťahov, mali by si robiť testy na hormóny. Možno zle zvolená hormonálna antikoncepcia, zvýšené hladiny prolaktínu alebo kortizolu alebo nesprávne fungujúca štítna žľaza spôsobujú menší záujem o sex. Okrem toho sú ženy obzvlášť vystavené nedostatku železa – prvku, bez ktorého nám chýba energia.

Na libido má veľký vplyv fyzická aktivita, ktorá odbúrava stres a zvyšuje hladinu endorfínov, ako aj vyvážená strava, vďaka ktorej udržujeme zdravú telesnú hmotnosť. Okrem toho by sme mali vzťah neustále živiť tým, že zabezpečíme, aby sa do neho nevkrádala rutina.

Spôsoby, ako zvýšiť libido

Sféra sexuálneho života pre každého muža je veľmi dôležitá, takže ak sa vyskytnú poruchy ako impotencia, môžu pomôcť lieky na potenciu dostupné v obchode.

Mužská impotencia spojená s erektilnou dysfunkciou penisu sa považuje za „koniec mužskosti“, čo prispieva k „škrípaniu“ v partnerských vzťahoch a znižovaniu mužskej sebaúcty. Príčiny tohto problému možno nepochybne hľadať v strese, nesprávnej strave alebo zrýchľujúcom sa životnom tempe.

Ako fungujú tabletky na potenciu a aký skutočný dopad majú na zdravie mužov, o tom sa dočítate ďalej v tomto príspevku.

Ako fungujú tabletky na potenciu?

Tablety zlepšujúce erekciu ovplyvňujú obehový systém, zvyšujú priechodnosť ciev, kde v dôsledku vzrušenia prúdi do penisu príslušné množstvo krvi. To vám umožní zväčšiť prirodzenú veľkosť penisu a dosiahnuť správnu tvrdosť potrebnú pre pohlavný styk. Zvýšenie prívodu krvi znamená lepší krvný obeh v penise, čo vedie k erekcii.

Tabletky na potenciu v porovnaní s populárnymi afrodiziakmi nezvyšujú chuť na sex, takže miera sexuálneho pudu zostáva na prirodzenej úrovni.

Inhibítory fosfodiesterázy typu 5 sú lieky používané na liečbu erektilnej dysfunkcie. Fungujú tak, že inhibujú enzým, ktorý štiepi cGMP. Z tejto skupiny liekov sú známe tri lieky: sildenafil, tadalafil a vardenafil, ktoré sa líšia maximálnou dĺžkou účinku.

Je voľne predajný liek na erekciu pre dospelých mužov, s odporúčanou dávkou 25 mg sildenafilu užitou približne jednu hodinu pred plánovanou sexuálnou aktivitou. Ak sa liek užíva s jedlom, nástup účinku sa môže oneskoriť v porovnaní s užitím lieku nalačno.

Liečivo Maxon Active vo forme bielych obalených tabliet si bude môcť každý muž kúpiť bez toho, aby musel navštíviť lekára a požiadať o požadovaný predpis. Neodporúča sa používať tento liek na potenciu viac ako raz denne. Odstránenie tejto, často trápnej fázy, uľahčí riešenie problému erektilnej dysfunkcie.

Muž – zvýšenie libida

Ďalším návrhom v liečbe erektilnej dysfunkcie je prípravok Inventum dostupný na poľskom farmaceutickom trhu, tiež založený na účinnej látke – sildenafil. Súčasťou balenia tohto prípravku je autodiagnostický test, odporúča sa však konzultovať s lekárom.

Aby produkt účinne fungoval, je nevyhnutná sexuálna stimulácia. Odporúčaná dávka je tu 50 mg sildenafilu, ktorá sa má užiť podľa potreby približne hodinu pred plánovanou sexuálnou aktivitou. Maximálna odporúčaná dávka je 100 mg.

Skutočnou revolúciou v liečbe impotencie sú žuvacie tablety Maxigra Go, ktoré obsahujú 25 mg sildenafilu. Počas sexuálneho vzrušenia, keď sú aktivované metabolické zmeny zahŕňajúce oxid dusnatý a cGMP. Inhibícia aktivity PDE5 sildenafilom zvyšuje množstvo cGMP v corpus cavernosum. Pre správne fungovanie sildenafilu je potrebná sexuálna stimulácia.

Užívaniu liekov na potenciu musí predchádzať dôkladná diagnostika základného problému, zhodnotenie stavu kardiovaskulárneho systému a vylúčenie interakcií so súčasne užívanými liekmi. Kombinácia liekov na potenciu s farmakologickými látkami zo skupiny takzvaných nitrátov je v tomto prípade absolútne zakázaná, pretože môže spôsobiť nebezpečné zníženie krvného tlaku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu