Ako sa starať o mihalnice?

0
632

Zistite, aké sú najlepšie spôsoby starostlivosti o prírodné a predĺžené! Chcete mať krásne, zdravé mihalnice a zvádzať svojim pohľadom? Snívate o krásnych, dlhých a hlavne zdravých mihalniciach? Zistite, ako sa starať o mihalnice, nielen tie zlepené, ale aj o tie prírodné!

Potrebujete len niekoľko techník a náležitú starostlivosť na zlepšenie ich prirodzeného vzhľadu. Zaujíma vás, či riasenka poškodzuje riasy alebo či prilepenie rias poškodí váš prirodzený, koketný vzhľad? Neboj sa! Existuje veľa jednoduchých metód a ak nemáte skúsenosti, návšteva odborníka zníži riziko neúspešného postupu.

Primárnou funkciou rias je ochrana očí pred vonkajšími faktormi – vodou, prachom alebo rôznymi druhmi peľu. V staroveku však boli okrem tejto funkcie aj základom krásneho vzhľadu. Dodnes sú pre mnohé ženy najdôležitejšou dekoráciou tváre.

Ak chcete vylepšiť prírodu a trochu vyzerať, môžete každý deň naniesť špeciálne zoskupenia rias alebo použiť najlepšiu maskaru. Bez ohľadu na zvolenú metódu stojí za to starať sa o ich stav, aby tvorili krásny a zdravý rám pre vaše oči!

Ako sa starať o mihalnice, aby ste ich potešili zvodným a tajomným pohľadom?

Základom zvodného vzhľadu je zdôrazniť oči a pery. Riasenka a rúž sú dve základné kozmetické výrobky takmer každej ženy. Zahustenie alebo predĺženie mihalníc je kľúčom k hlbokému vzhľadu.

Podľa toho, aký efekt chcete dosiahnuť, ale aj podľa príležitosti – oko sa dá zvýrazniť maskarou, kondicionérom alebo umelými trsmi. Ak ste už zvládli umenie zdôrazniť svoj zvodný a tajomný vzhľad, starajte sa o svoje riasy a očné okolie poriadne!

Základnou činnosťou, ktorú by ste mali robiť každý deň pred spaním, je odličovanie očí. Ak chcete, aby vaše riasy boli krásne a zdravé a aby pokožka okolo očí bola jasná a hladká, nemôžu sa tu ospravedlňovať.

Správna voľba kozmetiky na odlíčenie nielen že nepoškodí vaše riasy, ale poskytne im aj základnú starostlivosť. Výrazný vzhľad môžete získať použitím kvalitných kondicionérov so správnym zložením. Ženšen, žihľava a ďalšie prírodné zložky v ich doplnkoch zlepšia stav vašich mihalníc.

Samozrejme, make-up a starostlivosť o oči by ste si mali odlíčiť v súlade s odporúčaniami svojej kozmetičky. Ukáže vám, ako sa o svoje riasy starať, či bola vašou prvou skrášľovacou kúrou jemná laminácia rias alebo či máte riasy trvale pripevnené.

Napríklad v prípade laminácie mihalníc, aby efekt vydržal čo najdlhšie, by ste si nemali deň po ošetrení namočiť oči – použité oleje sa musia vstrebať. Potom si už mihalnice nevyžadujú špeciálne ošetrenie, stačí ich denné odličovanie a kefovanie. Môžete tiež ísť do sauny a na bazén – nezabudnite však na správnu starostlivosť o pokožku a mihalnice, aby ich chlór a soľ trvale nedráždili!

Ako urobiť riasy silnejšie, aby nevypadli? Domáce lieky sú známe už dlho

Ak vás príroda štedro obdarila, nemusíte sa čudovať, ako sa každý deň starať o mihalnice – samy budú vyzerať krásne. Ako sa starať o mihalnice, ktoré vypadávajú a sú krehké, ako sa starať o oslabené mihalnice?

Na rozdiel od zdania nejde iba o kondicionéry a líčenie. Stav vašich mihalníc ovplyvňuje veľa faktorov. Na mihalnice má vplyv stres, ktorý spôsobuje ich vypadávanie (rovnako ako vlasy na hlave), a strava. Ak dodržiavate drakonickú diétu, nečudujte sa, že vaše mihalnice sú slabé. Správna výživa má veľký význam pre dobrý stav nielen mihalníc, ale aj pokožky a nechtov.

Ak ste zástancami metód prírodnej starostlivosti alebo len nechcete utrácať peniaze za hotové kondicionéry, použite domáce opravné prostriedky. Ako sa starať o mihalnice pomocou produktov dostupných v každej domácnosti, teda ako posilniť mihalnice pomocou domácich metód?

Tu je niekoľko prírodných produktov, ktoré dokážu zázraky:

  • ricínový olej aj keď krásne nevonia, je asi najobľúbenejšou metódou výživy nielen mihalníc, ale aj vlasov a nechtov. Pomocou starej čistej kefky na riasenky naneste malé množstvo na mihalnice od korienkov po končeky. Procedúru vykonávajte večer mesiac, každé 2-3 dni. Účinky uvidíte rýchlo!
  • olivový olej – používajte rovnako ako ricínový olej, každý večer po dobu jedného mesiaca s kefkou na riasenku. Pamätajte, že olej a olej sú ťažké, takže stačí len málo, aby boli vaše riasy dokonale vyživené!
  • vazelína – používa sa hlavne pod oči a zvlhčuje jemnú pokožku okolo očí. Vďaka nej sa ráno zobudíte bez takzvaných „Spánkových vrások“. Posilňuje a regeneruje aj mihalnice. Účinky by ste mali vidieť po mesiaci používania,
  • zelený čaj – zabraňuje lámaniu a rozdrveniu rias. Spojte vrecúško so zeleným čajom s teplou vodou a naneste ho ako olivový olej. Výsledky vás ohromia!

Všetky opísané metódy budú účinné, ak sa budú používať pravidelne. Pred začatím liečby stojí za to skontrolovať, či niektorá zložka nie je precitlivená. Ak zistíte, že domáce ošetrenie nie je pre vás, vyskúšajte iné metódy, ktoré sú rovnako účinné.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu